Bal Złota Jedenastka ZPKP

Coroczny Bal Sportowy organizowany przez Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich - Złota Jedynastka ZPKP odbył się wczoraj w Klubie Wisła w Garfield New Jersey.
Na Bal specyjalnie z Polski przylecieli w ubiegłą środę zaproszeni goście honorowi Radosław Majdan były reprezentacyjny bramkarz wraz z małżonką Małgorzatą Rozenek-Majdan prezenterką telewizyjną.


Na Bal Złota Jedenastka przybyła miejscowa sportowa polonia z New Jersey i Nowego Jorku jak i znamienici goście z kongresmenem Bill Pascrell i przedstawicielami władz miasta Garfield na czele oraz przedstawiciele polonijnych organizacji Marszałek Parady Pułaskiego 2020 Jadwiga Kopala, przedstawiciele PSFUC z Ritą Kotyński, prezes Paweł Myśliwiec i członkowie Polish American Sport Association, piłkarze, działacze i kibice klubów Polonijnych na wschodnim wybrzeżu USA. Na Balu przy muzyce zespołu Efekt bawiło się blisko 250 osób do 2 nad ranem w niedzielę.

Bal Sportowy prowadziła dyrektor d/s kulturalnych związku Bożenna Żelazowska wraz z I vice-prezesem Wojciechem Ziębowiczem. Prezes związku Piotr Gołąbek przedstawił i powitał wszystkich gości Balu a Magdalena Buczek z Theraphisical przekazała czek na sumę $1000 dolarów. 

W części oficjalnej prezes Piotr Gołąbek wraz z Wojciechem Ziębowiczem przedstawili wyróżnionych piłkarzy i działaczy a plakietki uznania wręczali goście z Polski Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek-Majdan.

Oto wyróżnieni:

Złota Jedynastka ZPKP za rok 2019
Chris Kondratowicz SC Vistula Garfield, Adrian Baranowski SC Vistula Garfield, Grzegorz Kruk, Stal Mielec NY, Paweł Marczenia Stal Mielec NY, Krzysztof Janasik Polonia Wallington SC, Krzysztof Osiecki Polonia Wallington SC, Mateusz Mieleszko Polonia NY, Chikelue Paschal Ogbunibala Polonia NY, Paweł Borek Polonez NY, Dariusz Kaczorowski Polonez NY, Marek Myśliński ZPA Perth Amboy.
Odrycie Roku 2019 - Jakub Szwakop Stal Mielec NY
Odrycie Roku 2019 High School- Eryk Dymora Clifton HS
Trener Roku2019Piotr Sala SC Vistula Garfield
Działacz Roku 2019Karol Kaczmarski ZPA Perth Amboy
Sponsor Roku 2019Bartłomielj Bielecki
Główny Sponsor Roku 2019- Polish & Slavic Federal Credit Union
Sponsor Balu 2019 - Magdalena Buczek -Theraphysical