Derby w New Jersey

W nabliższy piątek dojdzie do ligowego meczu pomiędzy dwoma polonijnymi drużynami Sportfriends Polonią SC a S.C. Vistulą Garfield a więc derby! To dtrugiederby w krótkim czasie albowiem dwa tygodnie temu odbyły się derby Nowego Jorku w których Stal Mielec NY pokonała Polonię SC NY 1-0.

Polonia Wallington SC przed obecnym sezonem połączyła się ze Sportfriends SC Wayne i ta nowa drużyna przyjeła nazwę - Sportfriends Polonia SC a swoją siedzibę ma w Wayne NJ. Trenerem drużyny jest Marek Kasprowicz a wszyscy zawodnicy to byli Poloniści, Wisła z Polonią już od kilku lat rywalizują w tej samej lidze i rozgrywają polonijne derby New Jersey, w ostatnich derbach zobaczyliśmy 8 bramek a wygrała je Wisła 5 - 3. Bilans ligowych derbowych spotkań pomiędzy Wisłą a Polonią jest korzystny dla drużyny z Garield która z 9 meczów wygrała 6 a pozostałe 3 zakończyły się remisem, bilans bramkowy naturalnie korzystny dla S.C. Vistuli 34 - 17.

W rundzie jesiennej obu drużyną nie wiedzie się najlepiej o czym świadczą miejsca w tabeli ligowej S.C. Vistula zajmuje po sześciu kolejkach 8 miejsce z 7 punktami a Sportfriend Polonia SC miejsce 9 z 6 zdobytymi punktami. Derby zawsze rządzą się swoimi prawami dlatego trudno wskazać faworyta meczu zobaczymy czym zaskoczy trener Wiślaków Chris Karcz trenera Sportfriend Polonii Marka Kasprowicza albo odwrotnie i kto wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko.

Mecz odbędzie się na boisku Universytetu Stanowego w Montclair w piątek o godzinie 8:30pm. Parking na 5 piętrze.

ZAPRASZAMY na MECZ !!!