Stal i Wisła najlepsze w hali

Stal Mielec NY w kategorii Open i Wisła Garfield w kategorii Over 40 wygrywają XIV turniej halowy o Memoriał Kazimierza Górskiego rozegrany w hali Sport Domain Academy w Clifton New Jersey.

W tegorocznym turnieju na starcie staneło 11 ze zgłoszonych 12 drużyn (Polonia NY O40 nie dojechała). W kategorii Open wystąpiło 6 zespołów w dwóch grupach a w kategorii Over40 wystąpiło 5 które mecze rozegrały w jednej grupie.

W kategorii Open zespoły rozegrały w po 2 mecze z rywalami ze swojej grupy a 3 mecz z drużyną z przeciwnej grupy, tabela w grupach po dwóch meczach tak się ułożyła że w 3 meczu zagrały między sobą zespoły SC Vistuli i Stali oraz Polonii Wallington z Polonia NY. Ostatecznie w półfinałach zagrała Polonia Wallington ze Stalą II i pierwsze drużyny SC Vistuli i Stali z których to meczy zwycięsko wyszły oba zespoły Stali Mielec NY co można uznać za małą niespodziankę. Finał był wewnętrzną sprawą Stali a wynik 1:0 dla pierwszego zespołu potwierdził hierarchię w klubie z Nowego Jorku.

Warto zauważyć że finał dwóch zespołów z jednego klubu zdażyl się po raz pierwszy w 30-letniej historii rozgrywania turnieji halowych przez nasz Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Piotr Hołda (Stali Mielec NY), najlepszym zawodnikiem turnieju Paweł Marczenia (Stal Mielec NY), najwiecej bramek zdobył Hubert Dul (Polonia Wallington).

Kategoria Open:

  1. Stal Mielec NY
  2. Stal II Mielec NY
  3. SC Vistula Garfield NJ

W kategorii Over 40 trwa dominacja drużyny SC Vistuli Garfield O40 (popularnej Wisły) prowadzonej przez Piotra Gołąbka notabene prezesa ZPKP która 4-ty raz z rzędu wygrywa Mem. Górskiego. Wiślacy wygrali wszytkie 4 mecze strzelając rywalom 18 bramek, 2 miejsce zajął Polonez SC NY O40 a 3 Stal Mielec NY O40, brawa i podziękowania należą się też drużynie Poloneza NY który rano brał udział w turnieju ligowym w Nowym Jorku a później dołączył do Memoriału i zajął 2 miejsce.

Kategoria Over 40:

  1. SC Vistula Garfield NJ O40
  2. Polonez SC NY O40
  3. Stal Mielec NY O40

Tego typu turnieje nie mogą obejść się bez sponsorów którzy nas wspierają, obecna na turnieju była PSFCU z Panią Ritą Kotyńską unia wspiera nas od wielu lat, nasi nowi sponsorzy Magdalena Buczek właścicielka firmy TheraPhisical prowadziła masaże potrzebującym zawodnikowm, i był obecny Bartłomiej Bielecki nasz sponsor który prowadzi firmę Bart's Painting. Przez wiele lat turnieje halowe sponsorował Eugeniusz Kozak kóry udostępniał na hale na turniej w której był rozgrywany Memoriał Kazimierza Górskiego.