1. Drużyny w grupach A i B rozegrają mecze systemem “Każdy z Każdym.”
  3. Po meczach grupowych, mecze pomiedzy grupami A1 – B3 i B1 – A3 i A2 – B2
  4. Wyniki meczów liczą się do punktacji grupowej.
  • Wynik bezposredniego meczu zainteresowanych drużyn.
  • Większa ilość zdobytych bramek.
  • Losowanie.

1. Drużyny które zajmą w grupach 2 pierwsze miejsca awansują do Półfinału.
  2. W półfinale zagrają A1 – B2 i B1 – A2
  • W przypadku remisu w meczach półfinałowych i finałowyn o awansie lub mistrzostwie zadecydują rzuty karne. Po 3 rzuty karne a przy dalszym remisie aż do skutku.
  • Rzuty karne wykonują zawodnicy grający w momencie zakończenia meczu plus bramkarz.
  • Każda drużyna gra w składzie 7-osobowym (6+1).
  • Ilość zmian w trakcie meczu jest dowolna. Zmiany hokejowe przy bocznej linii środka boiska.
  • Żółta kartka eliminuje zawodnika z gry na 2 minuty. Czerwona kartka eliminuje zawodnika z gry w danym meczu i drużyna gra w osłabieniu. Druga czerwona kartka otrzymana przez tego samego zawodnika powoduje jego wyklucznie do końca turnieju.
  1. Zasady gry opierają się na regulaminie FIFA oprócz:
  • Auty wykonuje się przez kopniecie piłki nogą.
  • Rzuty z autu i rzuty wolne muszą być wykonane w ciągu 5 sekund.
  • Odległość przeciwnika od wykonującego rzut rożny, aut i wolny jest 3 jardy.
  • Bramkarz nie może wykopywać piłki z ręki.
  • Wszelkie wślizgi są niedozwolone oprócz wślizgu dobijajcągo piłkę do pustej bramki.
  • Każdy faul, każda ręka – rzut wolny pośredni
  • Jeżeli piłka dotknie sufitu – rzut wolny pośredni z linii śrokdowej boiska.
  1. Drużyna która nie wyjdzie do meczu w grupie jest karana walkowerem 3:0 dla przeciwnika.
  2. Drużyna która rozegra 50% meczów w grupie lub więcej będzie miała wyniki zaliczone mniej niż 50 zostanie wycofana z turnieju a jej wyniki anulowane.
  3. Zainteresowane drużyny proszone są o oczekiwanie przy linii środkowej najpoźniej 5 minut przed rozpoczęciem meczu.
  4. Każda drużyna uczetnicząca w turnieju powinna posiadać własne ubezpieczenie. Organizator ZPKP nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne wypadki czy urazy powstałe w czasie turnieju.
  5. Lista zawodników powinna być dostarczona do biura zawodów przed rozpoczęciem pierwszego meczu. Powinna zawierać ich podpisy i numery na koszulce.
  6. Wszelkie sprawy sporne, uwagi, lub protesty prosimy kierować do biura zawodów.
  7. Organizator prosi wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny o przestrzeganie regulaminu i programu zawodów, oraz sportową postawe na i poza boiskiem.