ZPA O-50 gromi !

Beachwood O-50 - ZPA Perth Amboy O-50   0 - 9  (0-5)

Bramki:  Marek Kramarski   , Jurek Cieśla  , Marek Jakiel   ,  Miro Tavel  , Tomek Michno

Zapewne mając jeszcze w pamięci z jak ogromnym wysiłkiem wymęczyliśmy zwycięstwo z tą drużyną w ubiegłym sezonie, to do dzisiejszego meczu przystąpiliśmy o wiele bardziej skupieni i zdeterminowani. Przydało się, gdyż już w pierwszych trzech minutach wyszliśmy na prowadzenie - a to po pokazowym podaniu Jurka Cieśli 'w uliczkę' do Miro Tavela i po równie pięknym strzale w 'długi róg' tego ostatniego. Po tym golu kolejne bramki posypały się już jak z przysłowiowego worka, tak że do przerwy prowadziliśmy aż 5:0(!).
Nie sposób tu opisać każdego gola, więc dodam tylko, że Marek Kramarski popisał się przy tym dwoma wspaniałymi wprost podaniami - najpierw do Jurka Cieśli z linii bramkowej z prawej strony, a w chwilę później podobnie do Marka Jakiela z lewej, a ci nas nie zawiedli, pewnie strzelając do bramki. Do tego bardzo dziś aktywny i szybki Marek Kramarski bez przerwy robił ogromny zamęt wśród obrony Beachwood też strzelając gola i minimalnie chybiąc tuż obok słupków chyba ze cztery razy.
Po zmianie boisk i nawet po roszadach w składzie tym razem nadal potrafiliśmy bezustannie nękać bramkę przeciwnika, zdobywając kolejne cztery bramki - a bo to dziś nawet nasi zmiennicy stanęli na wysokości zadania i bardziej aktywnie wspierali swoich kolegów.
Bramki w dzisiejszym meczu zdobyli: Marek Kramarski 3, Jurek Cieśla i Marek Jakiel po dwie i Miro Tavel oraz Tomek Michno po jednej. Jednak tak wysokie zwycięstwo (9:0) wcale nie oznacza łatwego meczu, bo przeciwnik też miał mnóstwo okazji chociażby do zdobycia honorowego gola, a tylko nieskuteczność jego napastników i kilka wprost wspaniałych interwencji naszego bramkarza Grzesia Całki pozwoliły nam na utrzymanie czystego konta bramkowego.
Przy takim wyniku to cała drużyna zasłużyła na pochwałę, a gdybym miał już kogoś wyróżnić, to wskazałbym kolejno na: Grzesia Całkę w bramce, Rafała Pacholaka w obronie, Jurka Cieślę w pomocy i Marka Kramarskiego w ataku.
Następny mecz z Cranbury Rangers, na wyjeździe.