NJ Poland - NY Poland 3-2 (1:0)

Bramki: Mikołaj Kozdron (k), Łukasz Hausner, Anthony Warmuz dla New Jersey - Paweł Borek i Patryk Majkut dla Nowego Jorku.

NJ Poland - Bramkarz: Marcin Czerwinski Polonia Wallington

Obrońcy: Patryk Gruca Wisla Garfield, Seba Rojek Polonia Wallington, Chris Kondratowicz Wisla Garfield, Damian Orlowski Polonia Wallington, Tomek Miazga Polonia Wallington, Robert Kruk Polonia Wallington

Pomocnicy: Michal Mejer Wisla Garfield, Bartek Stolarczyk Polonia Wallington, Lukasz Hausner Wisla Garfield, Dylan Elias Polonia Wallington, Nick Kozdron Wisla Garfield, Joseph Tabaka Polonia Wallington, Albert Dul Polonia Wallington, Kuba Gniazdowski Wisla Garfield, Teddy Niziolek Polonia Wallington.

Napastnicy: Pawel Kondratowicz Wisla Garfield, Anthony Warmuz Saint Polonia Wallington, Hubert Dul Polonia Wallington, Mateusz Turek Polonia Wallington.  Trener:  Marek Kasprowicz

NY Poland - Bramkarz: Rafal Krauze (Sport Club Portugese/Stal Mielec NY)

Obrońcy: Slawomir Balon (Stal Mielec NY), Lukasz Bielen (Polonia NY), Filip Głowala (Stal Mielec NY), Grzegorz Kruk (Stal Mielec NY), Bartek Malinowski (Polonia NY), Rafal Stefek (Polonia NY), Ireneusz Zagrobelny (Polonez NY).

Pomocnicy: Marcin Januszko (Polonia NY), Marcin Jaworek (Stal Mielec NY), Dariusz Kaczorowski (Polonez NY), Jacek Lawniczak (Stal Mielec NY), Jakub Madej (Polonia NY), Patryk Majkut (Stal Mielec NY), Konrad Nowowiejski (Polonia NY)

Napastnicy: Paweł Borek (Polonez New York), Jakub Szwakop (Stal Mielec NY). Trener:  Miroslaw Pasternak

Mecz polonijnych reprezentacji New Jersey i Nowego Jorku pomimo wysokiej temperatury ponad 32° celsjusza okazał się ciekawym i stojącym na wysokim poziomie meczem. Trenerzy obu reprezentacji Marek Kasprowicz i Mirosław Pasternak wyraźnie odmłodzili drużyny w obu zespołach wysąpili 17-latkowie a trzon drużyn tworzyli zawodnicy w wieku 19-21 lat.

Sam mecz jak na takie derby przystało był zacięty ale nie brutalny a zawodnicy szanowali się na boisku, w pierwszych 15 minutach gra toczyła się w środku pola a bramkarze obu drużyn nie musieli w pełni pokazać swoich umiejętności. Z upływem minut coraz więcej było sytuacji podbramkowych z obu stron boiska, po jednej akcji drużyny NJ Poland jej zawodnik został sfaulowany w polu karnym a rzut karny pewnie na bramkę zamienił Mikołaj Kozdroń. Wynik 1:0 dla New Jersey Poland utrzymach się do końca pierwszej połowy pomimo kilku okazji na zdobycie bramki z obu stron.

W drugiej połowie meczu zobaczyliśmy jeszcze 4 bramki po dwie z każdej strony, w 55 minucie do wyrównania doprowadzila drużyna z Nowego Jorku za sprawą Pawła Borka a mecz od tego momentu stał się bardziej widowiskowy gszie akcje bramkowy były raz po jednej raz po drugiej stronie boiska. W 66 minucie meczu doświadczenie nabyte na boisku wzieło góre z lewej strony boiska Tedy Nizolek zobaczył nieobstawionego zawodnika po prawej stronie boiska dokładnie dograł do niego a ten odegrał do środka gdzie Łukasz Hausner wymanewrował obrońcę i zdobył bramke na 2:1 dla NJ Poland. Drużyna NY Poland uparcie dążyła do wyrównania i częściej stwarzała groźne sytuacje bramkowe zaponinając o obranie, po jednej z kontr młodziutki Anthony Warmuz zdobywa bramkę w 80 minucie na 3:1 dla zespołu Marka Kasprowicza. Wydawało się że w tym momęcie mecz się zakończył-nic bardziel mylnego drużyna z Nowego Jorku pokazała charakter i do ostatniego gwizdka sędziego atakowała bramkę bronioną przez Marcina Czerwińskiego czego efektem była druga bramka dla NY zdobyta przez Patryka Majkuta w 86 minucie a mecz do końca trzymał w napięciu.

Reasumując był to ciekawy mecz w upalny poranek niedzielny który mógł sie podobć, po meczu Prezes ZPKP Piotr Gołąbek wraz z vice-Prezesem Wojtkiem Ziębowiczem podziękował wszystkim zawodnikom za sportową walkę na boisku-puchar Prezesa ZPKP pozostaje do następnego roku w New Jersey.