Polonia NY Over 40 z pucharem !

Po sukcesie Poloni NY i awansie do I ligi Cosmopolitan przyszedł czas na sukces drużyny Over 40 która zdobyła puchar ligi. Gratulujemy Polonii Nowy Jork sukcesów w obecnym sezonie.

Verrazano Complex - Niedziela 6.14.15

Polonia NY Over 40 – Baisley United 4-1 (3-0)

Bramki: Marek Rakowski, Grzegorz Wedzynski, Marcin Dziewulski, Dariusz Zielonka

Skład: Tadeusz Sarzynski, Slawek Dziubek, Krzysztof Glowala, Darek Zielonka, Franek Demek, Jarek Mieleszko, Grzegorz Wędzyński, Marcin Pachowicz, Marcin Dziewulski, Jacek Zyzanski, Marek Rakowski; Wchodzili: Michał Siwiec, Jacek Golish, Gustavo Leon, Krzysztof Sloma, Pawel Galanty

Już na samym początku było widać ze poloniści przed tym meczem byli bardzo skoncentrowani. Godzinę przed, wszyscy byli już na boisku. Trener Mariusz Barnak miał dużo czasu żeby przedyskutować z zawodnikami taktykę gry. Jak się okazało po końcowym wyniku bardzo dużo to dało. Pierwsze 15 minut meczu to bardzo wyrównana gra. Żadna z drużyn nie stworzyła dogodnej sytuacji. Dopiero w 17 minucie Marek Rakowski przyjął piłkę na 10 metrach i ładnym plasowanym strzałem w lewy róg bramkarza strzelił pierwszą bramkę. Zbliżała się 30 minuta meczu. Groźnie zaatakowali piłkarze z Karaibów, lecz ładną interwencja popisał się nasz bramkarz Tadeusz Sarzynski. Polacy wyszli z kontrą, a piłkę ładnie zagrał Grzegorz Wędzyński do dobrze ustawionego na polu karnym Dziewulskiego i ten z ostrego konta podwyższył na 2-0. Kilka minut później Rakowski idealnie dośrodkował prosto na głowę Jarka Mieleszko a ten z kilku metrów minimalnie przestrzelił. Na trzy minuty przed przerwą, Dariusz Zielonka podwyższył na 3-0 po celnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W przerwie meczu trener Barnak dokonał kilku zmian. Na boisko weszli Michał Siwiec, Jacek Golish, Gustavo Leon, Krzysztof Sloma, Pawel Galanty. Na początku drugiej połowy, drużyna Baisley mocniej zaatakowała czego efektem była bramka strzelona w 72 minucie. Ale to tyle na co było ich stać w tym meczu. Do głosu znowu doszli poloniści strzelając 4 bramkę a autorem ładnego gola był piłkarz Polonii Warszawa, Legii Warszawa, trenerem awansującej do pierwszej Ligii Poloni NY, Grzegorz Wędzyński.