Polonia NY w I lidze Cosmopolitan !

Polonia NY w pięknym stylu awansowała do I ligi Cosmopolitan, praca włożona przez prezesa klubu Michała Siwca i trenera Grzegorza Wędzyńskiego przyniosła efekty i Polonistów zobaczymy na jesień w ,,Nowojorskiej Ekstraklasie’’. Gratulujemy ! Poniżej relacja z ostatniego meczu Polonii NY który przypieczętował awans z pierwszego miejsca, przypomnijmy Polonia NY zdobyła 36 punktów strzelając 51 bramek tracąc 18 a bilans meczy to 11 zwycięstw 3 remisy i 2 porażki.

NYPD FC – Polonia NY 0-5 (0-3)

Bramki: Damian Bziukiewicz 3x, Innocent Ama Yapi, Tomek Groch

Skład: Dawid Ditrich, Mateusz Brela, Tomasz Groch, Bartek Malinowski, Djonna Dorouwa, Hermann Momo, Marcin Kulak, Innocent Ama Yapi, Damian Bziukiewicz, Radosław Kucharski, Vamory Cisse
Wchodzili: Łukasz Bielen, Konrad Steliga, Mauricio Aguilera, Gary Rosales

Wysokie zwycięstwo i hot trick Bziukiewicza

W ostatnim meczu sezonu, biało czerwoni rozwalili policjantów tylko 5-0. A mogło być dużo dużo wyżej. Już w 7 minucie Kucharski zagrywa do Damiana Bziukiewicza a ten z 12 metrów rozpoczyna koncert życzeń strzelając pierwsza bramkę. Minutę później Yapi ogrywa kilku obrońców ale jego strzał ląduje na słupku. W 31 minucie Malinowski ładnie wychodzi z własnego pola, zagrywa do aktywnego w tym meczu Cisse, ten podaje do Bziukiewicza który podwyższa na 2-0. Gdy gospodarze myśleli już o przerwie meczu, właśnie Kucharski zagrywa do dobrze wychodzącego na czysta pozycje Damiana Bziukiewicza i w 45 minucie Polonia prowadzi już 3-0. W drugiej połowie, nastąpiło kilka zmian i na miejsce Kulaka, Cisse, Bziukiewicza, Momo weszli Bielen, Steliga, Aguilera oraz Rosales. Mecz nabrał jeszcze większych rumieńców. Kilka bardzo dogodnych sytuacji nie wykorzystali Bielen, Kucharski, Steliga i Rosales. W 75 minucie policjanci z Nowego Jorku stworzyli jedyną groźną sytuację ale bramkarz Dawid Ditrich nie dal się zaskoczyć broniąc bardzo trudny strzał. Dwie minuty później Kucharski zalicza 3 asystę w tym meczu zagrywając do Yapiego, a ten strzela nie do obrony, 4 już w tym meczu bramkę. Poloniści dalej atakują, czego efektem jest następna bramka, tym razem strzelona przez idącego sam na sam z bramkarzem Tomasza Grocha. Piec bramek w tym meczu to najniższy wymiar kary jaką Policjanci odnieśli w tym meczu. Wynik końcowy potwierdził że biało czerwoni w tym sezonie byli najlepsi w lidze zdobywając najwięcej punktów, strzelając najwięcej bramek, i tracąc ich najmniej. Awans do pierwszej Ligii z pierwszego miejsca z przewagą 6 punktów nad drugim w tabeli zespołem, Shamrock, pokazuje ze Polonia NY na ten awans zupełnie sobie zasłużyła. Wielkie podziękowania należą się wszystkim zawodnikom którzy reprezentowali polonie w ostatnim sezonie jak również naszemu trenerowi Grzegorzowi Wędzyńskiemu bez którego na pewno ten sukces nie byłby możliwy. Dziękujemy kibicom, którzy nam wiernie towarzyszyli przez wszystkie mecze, jak również naszym sponsorom szczególnie Steve Meat Market za smaczne wędliny i nie tylko. Dziękujemy!