Stal Mielec NY Mistrzem w Over 40

Kategoria Over 40 w Memoriale Kazimierza Deyny jak co roku jest mocno obsadzona a mecze stoją na wysokim poziomie a wynik końcowy ustalany jest w ostatnich minutach spotkania. W tym roku najlepszą drużyną została drużyna Prezesa Artura Kurasiewicza- Stal Mielec NY prowadzona przez Mirosława Pasternaka i Pawła Kuziora.

W kategorii Over 40 udział w turnieju wzięło 4 drużyny z New Jersey i 2 z Nowego Jorku. Po meczach grupowych do półfinałów awansowały: ZPA Perth Amboy, S.C.Vistula Garfield, Stal Mielec NY, i Polonez SC NY. ZPA spotkało się z ubiegłorocznym finalistą Polonezem SC NY i niespodziewanie dość łatwo wygrało 2:0 w drugim półfinale Wisła zagrała ze Stalą w meczu pełnym dramaturgii, Wiślacy bramkę na 1:0 zdobyli w pierwszej połowie i gdy już wydawało się że mają awans do finału w ostatniej minucie meczu Stal doprowadziła do remisu. O awansie musiały zadecydować rzuty karne, najpierw słupek pózniej obroniony przez Piotra Hołdę i następnie poprzeczka zdecydowała o awansie Stali do finału. Nie da się ukryć że o mistrzostwie Stali zdycydowała dobra postawa bramkarza Piotra Hołdy który w finale obronił dwa rzuty karne.

W finle czterdziestek ZPA spotkało się ze Stalą mecz jak przystało na finał był ciekawym widowiskiem w którym po końcowym gwizdku sędziego wynik brzmiał 1:1 i o mistrzostwie zdecydowały rzuty karne i tu był popis obu bramkarzy bramkarz Stali Piotr Holda wyłapał dwa strzały a bramkarz ZPA Kamil Kucharczyk jeden strzał tym samym puchar jedzie do Nowego Jorku.

Skład Stal Mielec NY O40: Piotr Hołda, Dominik Brodzinski, Norbet Bidzinski, Paweł Kuziora, Sławomir Styka, Jacek Ławniczak, Waldemar Pyryt, Krzysztof Jonczyk, Nick McBee, Matt Friel, Krzysztof Majkut, Dariusz Cioczek, Mariusz Boczek, Dawid Lesniak. Trener: Mirosław Pasternak i Paweł Kuziora

Skład ZPA Perth Amboy O40: Kamil Kucharczyk, Grzegorz Całka; obrona: Dominik Koń, Tomasz Kalinowski, Tomasz Grabski, Michał Mosionek, Tomasz Wielowski, Mirosław Klisiewicz; pomoc: Piotr Nyc, Jerzy Cieśla, Marek Jakiel, Miro Tavel, Łukasz Wojton, Karol Kaczmarski; atak: Marek Kramarski, Piotr Duda, Rafał Pacholak, Tomasz Hryniewicki, Kazimierz Pawełczyk; Kierownik: Karol Kaczmarski.

Skład S.C.Vistula: Marcin Kasica, Tomasz Kościukiewicz, Sławomir Ochab, Marcin Marek, Andrzej Madrzak, Hubert Kościukiewicz, Derik Niziołek, Wojtek Kolbik, Chris Karcz, Jacek Kozdron, Cristian Raigoza, Marcin Janeczko. Kierownik: Wojtek Kolbik