Wisła lepsza w meczu derbowym

S.C. Vistula – Sportfriends Polonia SC 4 – 1 (4:1)   Bramki dla Wisły: Paweł Kondratowicz-2, Chris Karcz-1, Nikolce Iloski-1 Bramka dla Sportfriends Polonni: Paweł Wojdyła

Skład Vistuli: Aldo Munoz - Dean Wright, Krzyś Kondratowicz, Bryan Rodrigues, Keijon Davis - Łukasz Hausner, John Martinez, Nikolce Iloski, Paul Lee, Paweł Kondratowicz - Krzyś Karcz. wchodzili: Jimmy Moleus, Julian DiLeo, Jacob Baca, Marcin Kasica

Skład Sportfriends Polonii: Marcin Czerwinski- Nick Bankoo, Alex Barchi, Albert Dul, Mateusz Gawronski, John Geleski, Pawel Kasica, Robert Kruk, Hubert Dul, Tomasz Kwaitkowski, Zbigniew Puzio, Sebastian Rojek, Joseph Tabaka, Pawel Wojdyla, Mariusz Zak, Damian Zurawski

Jak przystało na mecz derbowy na boisku dominowała walka a akcje były zacięte na pograniczu faulu, zawodnicy obu drużyn ujrzeli po 3 żółte kartki. Każda z drużyn chciała jak najszybciej zdobyć bramkę ta sztuka udała się Wiślakom aż czterokrotnie w pierwszej połowie meczu. Sportfriends honorową bramkę zdobył tuż przed przerwą z rzutu karnego. W drugiej połowie mimo wielu okazji z obu stron nie padła już żadna bramka i 11 derby polonijne New Jersey po raz 7 wygrała Vistula.

To nie był udany weekend dla polonijnych zespołów wszystkie drużyny nowojorskie przegrały swoje mecze Polonia SC NY, Stal Mielec NY I Polonez SC NY O-30. Lepiej poszło drużynom z Connecticut remis Polonii Falcon O-30 New Britain i wygrana drużyny O-50